ul. Racławicka 59, 77-100 Bytów 612-704-083 kontakt@mosir-bytow.pl

Zabiegi modelujące sylwetkę

Medycyna estetyczna posiada bogatą ofertę różnych zabiegów upiększających. Kategorią, która zyskuje coraz większe zainteresowanie jest modelowanie sylwetki. Nie musi się ono kojarzyć od razu z wyszczuplaniem ciała ale z uformowaniem go po intensywnym odchudzaniu lub mimowolnej utracie kilogramów.

Tego typu kuracje mają na celu nieznaczne wyszczuplenie sylwetki. Tkanka tłuszczowa gromadzi się w warstwie podskórnej więc stosunkowo płytko pod powierzchnią skóry więc jej usunięcie nie jest zbyt skomplikowane. Gabinety medycyny estetycznej korzystają z różnych technik niszczących tłuszcz, na przykład wstrzykując pod skórę odpowiednią substancję chemiczną lub za pomocą lasera.

Skutkiem takich działań jest nieodwracalne zniszczenie komórek tłuszczowych, które są samoistnie wydalane z organizmu.

Formowanie sylwetki to nie odchudzanie

Modelowanie figury polega wyłącznie z usunięcia zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej z określonych obszarów ciała. Zwykle są to miejsca, gdzie mimo zrzucenia nadmiaru kilogramów nie jesteśmy w stanie pozbyć się dodatkowych centymetrów. Przed takim zabiegiem wskazane są masaże tradycyjne lub limfatyczne, aby rozluźnić tkankę tłuszczową.

Lipoliza chemiczna

Jest to zabieg nieinwazyjny, polega na wstrzyknięciu w wybrane partie ciała aktywnej substancji, która pochodzi z soi. Działa ona rozpuszczająco na tkankę tłuszczową. Najlepiej działa na skorygowanie kształtu twarzy, podbródka a także na biodra, pośladki i uda.

Lipoliza laserowa

Polega na usuwaniu nadmiaru tłuszczu za pomocą specjalnego lasera. Specjalista minimalnie nacina odpowiednie partie ciała i wprowadza pod skórę kaniulę ze światłem lasera. Jego działanie to rozbicie błony komórki tłuszczowej, doprowadzając do jej całkowitego rozpadu. Zabieg polecany jest dla osób, które chcą pozbyć się tłuszczu z ramion, bioder, ud, brzucha, talii, pośladków, kolan lub łydek jednak tkanka nie powinna być grubsza niż 5 centymetrów. Po zabiegu musimy przestrzegać diety bo w przypadku tycia tłuszcz będzie pojawiał się w innych partiach ciała.

Ultradźwięki

Jest to rozbicie tkanki tłuszczowej bez naruszania narządów, naczyń krwionośnych i nerwów. Pierwszy etap zabiegu to przesłanie do wybranego obszaru ciała ultradźwięków z użyciem specjalnej głowicy. Komórki tłuszczowe pękają i uwalniają tłuszcz z organizmu. Drugi etap to drenaż limfatyczny pomagający na szybsze uwolnienie nagromadzonego tłuszczu z naszego ciała.